Tábor sokolské Župy Orlické

   Tábořiště se nachází jen 100 metrů od silnice, která tvoří osu obce. Tábor má kapacitu 23 dvoulůžkových stanů, tedy pro 46 účastníků. Stany jsou s podsadami a vybaveny molitanovými matracemi. V prostoru tábora lze ubytovat další skupinu s vlastními stany.

   V areálu tábořiště je zděná budova, ve které je kuchyň, jídelna, klubovna s krbem, WC, umývárna, sprcha, sklad sportovního a táborového materiálu. Kompletní kuchyňské vybavení, včetně velkosporáku a ledniček umožňuje samostatné stravování ubytovaných. Dále je zde hřiště na odbíjenou, střelecký prostor, vzorně udržované koupaliště s průtokovou vodou.

   U tábora je malý lesík a louka. Lesy jsou všude kolem, v létě plné hub, malin, jahod, borůvek a ostružin. Tábořiště je v ideálním místě pro turistiku a výlety do okolí. I pro méně zdatné turisty a děti lze uskutečnit jednodenní pěší túry do Nového města nad Metují, Dobrušky, Opočna, Deštného na Šerlich, Náchoda, Dobrošova atd.

   Základní tábornické a sportovní vybavení je k dispozici. Přesto doporučujeme vzít si s sebou svoje včetně vlastních spacích pytlů.

   Mimo hlavní táborovou sezónu o letních prázdninách je možno využít i tzv. "víkendových pobytů" v období od 1.dubna do 30.června a od 1.září do 31.října

   Doprava vlastními prostředky je bez problémů až na tábořiště. Parkovat je možno před táborovou základnou. Autobus zajíždí několikrát denně z Nového Města n.M. a Dobrušky do Sněžného. Další spoje zastavují asi 250 m od obce ve směru na Olešnici a na Krahulci ve směru na Deštné.

   V obci je slušně vybavená prodejna . Dále je tu pohostinství "U Jirásků" a horské rekreační středisko Horalka.

   Hygiena a dodržování jejich podmínek je sledována regionální hygienickou stanicí. Každý tábor je nahlášen a hygienická stanice také většinu táborů navštíví.

   Užitná voda je dodávána z obecního vodovodu, což je pro tábořiště velmi výhodné.

   Pojištění proti úrazu se týká všech členů ČOS. Ostatní účastníci si pojištění zajišťují sami.